Čarodejky

22. února 2011 v 20:53 |  Čarodějky (Charmed)
charmed


Čarodějky (anglicky: Charmed) jsou americký televizní seriál vysílaný v USA v letech 1998-2006 a v České republice několikrát na televizi Prima, třikrát na TV Nova, jednou na Nova Cinema a od 1.11.2010 běží vysílání na programu Prima COOL. Původní vysílací stanicí seriálu je WB Television, která je součástí Warner Bros. Entertainment.
Seriál má celkem 178 přibližně třičtvrtěhodinových dílů rozdělených do osmi sezón. V době svého vysílání(1998-2006) si v USA udržoval čtyřmilionové publikum a i v Česku si stále drží své fanoušky. Seriál má stále své příznivce v USA i v Evropě, Českou republikou nevyjímaje.

Tři sestry - Prudence (Prue), Piper a Phoebe Halliwellovy, nějakou dobu po smrti své babičky Penny Halliwellové zjistí, že se staly čarodějkami předurčenými k boji proti zlu v San Franciscu. Zlo v seriálu představují démoni z podsvětí, sestry ovládají tzv. Moc tří. Tyto sestry žijí v čarodějnické rodové linii staré 300 let a vlastní tzv. Knihu stínů plnou zaklínadel a lektvarů, popisů démonů a dalších bytostí, do které každá generace Halliwellových něco přidala. Právě na ni si mnoho démonů "brousí zuby", většinou jsou jejich pokusy o krádež překaženy. Kniha je pro sestry nesmírně důležitá, je jejich největší zbraní. Ve třetí sérii umírá nejstarší sestra, čímž je zlomena síla Moci tří. Na scéně se objevuje nevlastní sestra Paige, díky níž je síla Čarodějek obnovena. Sestry poráží celou řadu démonů, např. Zdroj, starý 700 let. Piper se vdává za Lea, světlonoše, tedy jakéhosi patrona a ochránce čarodějek, se kterým má dva syny - Wyatta a Chrise - a jednu dceru, jejíž jméno je Melinda (není jisté, zda se jmenuje jen Melinda nebo Prudence Melinda). Phoebe se provdává za Coopa, anděla lásky, a narodí se jí tři holčičky. Nejmladší sestra Paige si bere policejního strážníka Henryho, s kterým se setkává v osmé sérii a budou mít syna a dvě dcery (dvojčata). V poslední řadě se sestry, které si změnily svou identitu, schovávají před světem, protože už nechtějí být čarodějkami. Nakonec vše dopadá tak, že budou nuceny zůstat čarodějkami navždy. A tím, čarodějnická linie Halliwellových pokračuje. Setkávají se s čarodějkou Bilie a pomáhají jí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sajinqua sajinqua | Web | 22. února 2011 v 21:01 | Reagovat

Já ten serial uplně miluju!!!!!!!!!

2 bestcharmedhalliwell bestcharmedhalliwell | 22. února 2011 v 21:20 | Reagovat

To já taky :-D  :-D

3 DominQa DominQa | 23. února 2011 v 19:26 | Reagovat

fakt best :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama